Warning: Parameter 3 to botRokZoom() expected to be a reference, value given in /home/sakinnet/public_html/libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136
Eylül Ayı Mesleki Çalışmalar ( 2010-2011)

Bu yazı 7396. kez sizin tarafınızdan okunuyor.

IWIW megosztásStartlap kedvenchezGoogle könyvjelzőLink megosztása: Del.icio.usTwitterAjánlás a linkter.hu-raAjánlás a vipstart.hu-raFacebookDiggAjánlom a GururaBlogtér ajánlás
(1 oy, ortalama 5.00 de 5)
Haberler - Haberler
Yazar Administrator   
Salı, 17 Ağustos 2010 21:44

2010-2011 Eğitim Öğretim Yılının Eylül Ayının İlk İş gününden Derslerin Başlangıcına Kadar geçen Sürede Öğretmenlerin Okullarında Yapacakları Mesleki Çalışmalar Hakkında Resmi Yazı İlköğretim.G.M.(17.08.2010)

GENELGEYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

 

Mesleki Çalışmaların Planlanmasında Yer Alması Gereken Konu Başlıkları
Mesleki çalışmalar sırasında İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 98. maddesinde belirtilen
konuların yanı sıra aşağıdaki konulara da yer verilecektir:

Serbest Etkinlikler Dersi
Sınıf öğretmenleri tarafından “serbest etkinlikler” dersi için çeşitli etkinlik örneklerinin hazırlanması ve zümre öğretmenler kurulu ile paylaşımı.

İlköğretim Haftalık Ders Çizelgesi’ndeki Değişiklikler
Ders saatleri azalan Türkçe, hayat bilgisi (1–3. sınıflar); fen ve teknoloji (4 ve 5. sınıflar); T.C.inkılap tarihi ve Atatürkçülük (8. sınıf); seçmeli yabancı dil, sanat ve spor etkinlikleri (6-8.sınıflar) dersleri ile ders saati artan beden eğitimi dersini okutacak öğretmenlerin 2010-2011 yılına ilişkin yıllık plan çalışmalarını hazırlarken derslerde ele alınacak kazanımlara ve etkinliklere ilişkin çalışmaları zümre öğretmenleriyle birlikte yapması.

Okul-Veli İşbirliği
Eğitimin kalitesini artırmak için velilerin okula ve öğrencilerin eğitimine daha çok ilgi göstermesini sağlamak amacıyla gerekli tedbirlerin alınması.

Ölçme Değerlendirme
Öğretim programlarındaki ölçme ve değerlendirme ile özellikle performans görevi ve projelere yönelik mevcut mevzuatın incelenmesi ve örnek performans görevi veya proje yönergesi ile değerlendirme ölçeğinin öğretmenler tarafından hazırlanması.

DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi
DynEd uygulamaları için bilgisayar ve İngilizce öğretmenlerinin işbirliği yaparak okuldaki bilgisayarlarda sistem kurulumunu tamamlaması ve öğrencilerin mevcut durumlarının incelenerek uygulamanın 2010-2011 yılında daha etkin bir şekilde yapılması için gerekli önlemlerin alınması.

Araştırma Konuları
Tüm branş ve sınıf öğretmenleri tarafından aşağıda belirtilen konulardan biri veya birkaçının seçilerek araştırma yapılması ve araştırma sonuçlarının öğretmenler kurulunda paylaşılması.
Birleştirilmiş sınıf uygulamaları
Eğitime erişim ve devamın izlenmesi
İlköğretim Kurumları Standartları  JP-Bookmark