Warning: Parameter 3 to botRokZoom() expected to be a reference, value given in /home/sakinnet/public_html/libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136
Günahsız bir adamın günahsız aşkı bu…

Bu yazı 2523. kez sizin tarafınızdan okunuyor.

IWIW megosztásStartlap kedvenchezGoogle könyvjelzőLink megosztása: Del.icio.usTwitterAjánlás a linkter.hu-raAjánlás a vipstart.hu-raFacebookDiggAjánlom a GururaBlogtér ajánlás
(1 oy, ortalama 5.00 de 5)
Köşe Yazıları - Köşe Yazılarım
Yazar Ramazan SAKİN   
Cuma, 29 Temmuz 2011 14:52

Z aman sükût etmiş ilerliyordu saatin tiktaklarıyla ve birazdan hayatıma son perdesini indirip beni karalara saracak ya da bembeyaz umut fidanları ekecek yüreğimin en çorak topraklarına.

Pembe yanaklarıyla bir küçük çocuk masumluğunda dünyaya bakacağım umudun ışığıyla.
Sonra yazar olmaya kalkışacağım, allak bullak edeceğim anılarımı ve içimdeki cam kırıklarımı toplayıp yapıştıracağım önümdeki hayat sayfama.

Yani sil baştan başlayacak yarım kalan tiyatrom…. Bir kez daha hüznün eleğinden geçme vaktine gireceğim. Küçücük yağmur damlasını gözlerimin en derin çukurunda saklamaya çalışacağım.

Yazarlık adına yeni baştan yaşamak bu…


Yüreğine batan can kırıklarını koparıp sayfaya yapıştırma adına güçlü olma bu…


Ve tiyatrom başlayacak yeniden.


Her şey tam yalandan olacak beyaz bir hayatın beyaz sayfalarında günahsız bir adam olacağım.


Kalemimden dökülen aşk-ı kelamına sığınacak şeb-i yeldam. Issızlaşan yüreğimin içindeki kanayan yaralarıma minik minik kâğıt parçacıklarını bastıracağım. Esîr-i derd-i aşk u dâğ-ı hicrânı olacağım. Uzayıp giden kelimelerin ardına saklanacak ruhum.


Yazmaya başladığım an bir ben, bir kâğıt, bir de önümde duran beyaz kağıdıma düşen kara gözlü utangaç sevgili bakacak bana artık.


Ben sayfalarımda sadece günahsız bir adamın iç acılarının içindeki harflere tutunarak bir gökkuşağının peşine düşeceğim her satır başında. Bu girdabın içinde belki başım dönecek ve belki de sessizliğiyle dilimde dill-i beste olan katre-i yârim yaralayacak beni her sesli yansıyan harflerde.


Yazarlık bu… Yusuf olup da kendi kuyuna düşmek bu…


Boğazımda düğümlenen son cümlelerim ya idam sehpasında son kez anılara bakar kendi ipini çekip hüzün armonisinin çalardığı düş sokağında kendi fermanını kendi yazar; ya da aşk-ı kıyametini koparıp da kavuracak şiirlerimi, denemelerimi, makalelerimi.


O an ben; bir şiir kıyısında, aşk fecr-inin bir harf uçurumunda siyaha boyanan bir edebiyat dünyasına aşık olacağım. Sana ellerimde biriktirdiğim beyaz kağıdın senli denemeleri olacak.


Adının geçtiği cümlelerde, kalemimle yazdığım her kelimemde senin aşkının ateşine düşüp kendimi yakacağım.


Dedim ya yazarlık adına bu…


Günahsız bir adamın günahsız aşkı bu…


Gönül AZAD

 
Yeni Haberler:
Eski Haberler:

  JP-Bookmark