Warning: Parameter 3 to botRokZoom() expected to be a reference, value given in /home/sakinnet/public_html/libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136
Joomla Makale Okundu Sayısı Nasıl yapılır?‎

Bu yazı 2363. kez sizin tarafınızdan okunuyor.

IWIW megosztásStartlap kedvenchezGoogle könyvjelzőLink megosztása: Del.icio.usTwitterAjánlás a linkter.hu-raAjánlás a vipstart.hu-raFacebookDiggAjánlom a GururaBlogtér ajánlás
(1 oy, ortalama 5.00 de 5)
Joomla Paylaşımları - Joomla Dersleri
Yazar Ramazan SAKİN   
Salı, 09 Ağustos 2011 20:08
Ben onu temanın html/com_content/articles/default.php içinde yaparak değişikliği temaya özel bıraktım. Bu 1.5 sürümlerin bir başka esnek tarafı. Siz kendi temanızda da yapabilirsiniz, temaya özel değil de sisteminizde hangi temayı kullanırsanız kullanın içerik başlığı altında okunma sayısı çıksın istiyorsanız components/com_content/wievs/article/tmpl/default.php içinde yapabilirsiniz. Dosyayı açın ve şunu bulun:
PHP Kodu:
<?php if (!$this->params->get('show_intro')) :
echo
$this->article->event->afterDisplayTitle
endif;
?>
Hemen ardından ya da karıştırmamak, kolay bulmak için bir satır aşağı inebilirsiniz, şunu ekleyin:
PHP Kodu:
<p><strong>Bu yazı <?php echo $this->article->hits; ?>.  defa sizin tarafınızdan okunuyor.</strong></p>
Gördüğünüz gibi burada <p> ile paragraf başı yaparak başlığa bitişmeyen yeni bir satıra başlamış oluyoruz. Asıl işimizi yapan şey, yani içerik okunma sayısını gösteren kodumuz <?php echo $this->article->hits; ?> olup önüne arkasına kelimeleri uygun şekilde ekliyoruz. Yani gayet mantıklı bu müdahaleyi yapmak bir çoğumuz için de gayet basit. Bilmemiz gereken burada içerik hitini çağırmak için Joomla!'da içerik (article) ve hit (hit) çağırmak, echo ile göstermek.

Başka düzenlemeler için Joomla! dosyalarını biraz karıştırıp çağrı kelimelerini tesbit etmeniz yeterli.

Sitemde yaptığım tüm değişiklikleri (hep basit müdahaleler) toplu halde bir konuda yazacağım ancak sitede henüz yapacaklarım var. Bu arada lazım olanları sorarsanız yazarım.


Bir püf noktası:
Bu tür müdahaleleri temadan yaparsanız sürüm güncellemelerinde değişiklikleri tekrar uygulamakla uğraşmanı gerekmez. Malum, güncellemelerde sistem dosyaları tazelenir ve değişiklikleri tekrar uygulamanız gerekir. Bunun için yaptıklarınızı bir kenara not etmeyi yine de unutmayın.

__________________  JP-Bookmark