Warning: Parameter 3 to botRokZoom() expected to be a reference, value given in /home/sakinnet/public_html/libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136
Makalenin Devamını Okumak İçin Kayıt Olun Linkini CB Kayıt Sayfasına Yönlendirme

Bu yazı 2468. kez sizin tarafınızdan okunuyor.

IWIW megosztásStartlap kedvenchezGoogle könyvjelzőLink megosztása: Del.icio.usTwitterAjánlás a linkter.hu-raAjánlás a vipstart.hu-raFacebookDiggAjánlom a GururaBlogtér ajánlás
(1 oy, ortalama 5.00 de 5)
Joomla Paylaşımları - Joomla Dersleri
Yazar Ramazan SAKİN   
Salı, 26 Temmuz 2011 18:26

Community builder kullananların sayısı gittikçe artmaktadır.Bunu göz önünde bulundurarak cb ile ilgilenmeye başladım ve birşey çözdüm.Bunu joomlapolis ve google aramalarımda bulamadım.dosyaları karıştırırken çözümünü bugün buldum ve sislerle paylaşmak istiyorum. Joomlatr magazin dergisinde anlatılan makalelerin devamını okumak için kayıt olunuz linki, siz cb kurmuş olsanız dahi hep joomlanın kendi üyelik formuna yönleniyor ve siz cb tools tan üyeleri senkronize etmek zorunda kalıyorsunuz.
Bu linki cb kayıt formuna yönlendirmenin yolu:

 

joomla anadizininden

\components\com_content\views\category\tmpl\defaul t_items.php

dosyasını açınız.

83. satırdaki şu kodu bulunuz

 

 

Kod:
$link = JRoute::_('index.php?option=com_user&view=login');

ve kodu cb üyelik formu linki ile değiştiriniz.
cb üyelik formunuzun linkini öğrenmek için tarayıcınızda sitenizin kayıt formuna tıklayınız ve sitenizin isminden sonraki bölümü kopyalayıp kodumuzdaki tek tırnak içindeki link ile değiştiriniz.

Eğer sorununuz hala devam ediyorsa aşağıdaki plugin i sitenizi kurup aktif edin. Artık makalenin devamını oku linkine tıklandığında link direkt cb üye kayıta gidecektir.

icon Disable Core Registration (2.79 kB 2011-07-26 12:34:43)

Eklenti Ana Sayfası

   JP-Bookmark