Warning: Parameter 3 to botRokZoom() expected to be a reference, value given in /home/sakinnet/public_html/libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136
Birbirinden Güzel 4 Ekran Koruyucu...

Bu yazı 2455. kez sizin tarafınızdan okunuyor.

IWIW megosztásStartlap kedvenchezGoogle könyvjelzőLink megosztása: Del.icio.usTwitterAjánlás a linkter.hu-raAjánlás a vipstart.hu-raFacebookDiggAjánlom a GururaBlogtér ajánlás
(0 oy, ortalama 0 de 5)
Faydalı Programlar - Faydalı Programlar
Yazar Administrator   
Çarşamba, 09 Haziran 2010 21:17

Ekran koruyucuları renksiz, sıkıcı şeyler mi sanıyorsunuz? Bu 4 "harika"yı görmeden karar vermeyin. 

Bir zamanlar her bilgisayarın vazgeçilmeziydiler: Ekran koruyucular . Elbette o zamanlar ekranları korumak için gerekliydiler. Bugün ise elektrik tasarrufu yapmak için  ekranı  kullanılmadığında kapatmak için güç yönetim özelliklerinden yararlanıyoruz.

Enerji tasarrufundan öte, mobil cihazların yaygınlık kazanması söz konusu. Pil ömrünü korumak gerekiyor bu yüzden de ekran koruyucular eskisi kadar rağbet görmüyor.

Yine de öyle ekran koruyucular var ki, masaüstü bilgisayara kurulduğunda sundukları şık özellikler ile tasarruftan daha ağır basabiliyorlar. Bunlar arasında sadece güzel görünen uygulamalar da var, estetik kadar işlev de sunanlar da...

Masaüstünüzü farklı bir şekilde güzelleştirin

Birbirinden  güzel  ekran koruyucu yazılımlar  bulmak mümkün. Ama bunların ötesinde kolayca  aile  albümünüzü ekrana getirebilirsiniz.

Çocuğunuzun büyürken çekilen fotoğraflarını sırayla izleyebilir ya da manzara fotoğraflarıyla dünyayı gezebilirsiniz.

Bunun çok kolay bir yolu var, internette yayınlanan   fotoğrafları  kullanabilirsiniz. Photo Feeds for Google Photos Screensaver sayesinde bu özelliği  destekleyen  sitelerden görsel akışıyla masaüstünüzü zenginleştirebilirsiniz.

Bağlantı: Photo Feeds for Google Photos Screensaver


Görseller hiç bitmesin!

Google'ın  aracıyla  fotoğraf  beslemelerinden  yararlanabileceğiniz  gibi, Loopy isimli eski ama kullanışlı bir ekran koruyucu da seçebilirsiniz.

Loopy, Flickr'da yayınlanan fotoğrafları ekranınıza getirir. Fotoğraflara tıklayarak direkt olarak Flickr fotoğraf yayınına gidebilirsiniz.

Download: Loopy


Haberleri takip edin!

RSSMore  sayesinde RSS ve XML haber beslemelerini  ekrana  getirebilirsiniz.

İster arkaplana güzel bir görsel  koyun, isterseniz boş bırakın  tercih  sizin. RSSMore'un yaptığı iş, seçtiğiniz haber kaynaklarından   okuduklarını  çerçeveler içerisinde sunmak.

İlginizi çeken bir haber gördüğünüzde bu  kutulara  tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bağlantı  : RSSMore


Rastgele sörf!

Wikipedia 'yı ekrana getiren bir ekran koruyucu sayesinde farklı konularda  bilgi  edinebilirsiniz.

Sayfaların  yüklenmesi  arasında geçecek süreyi belirttiğiniz zaman, Wikipedia rastgele olarak sayfaları değiştirecektir.

Bu ekran koruyucuyu arkaplanda çalışan IE ve Firefox gibi internet tarayıcıların işlemlerini iptal edecek şekilde ayarlamanız mümkün.

123 Kb boyutuyla çok küçük ve kullanışlı...

Download: Wikipedia Screensaver
Yeni Haberler:
Eski Haberler:

  JP-Bookmark