Warning: Parameter 3 to botRokZoom() expected to be a reference, value given in /home/sakinnet/public_html/libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136
Forum Kuralları PDF Yazdır E-posta

Bu yazı 1210. kez sizin tarafınızdan okunuyor.

IWIW megosztásStartlap kedvenchezGoogle könyvjelzőLink megosztása: Del.icio.usTwitterAjánlás a linkter.hu-raAjánlás a vipstart.hu-raFacebookDiggAjánlom a GururaBlogtér ajánlás
Yazar Administrator   
Perşembe, 10 Haziran 2010 21:04

BÜTÜN ÜYELERİN DİKKATİNE. MUTLAKA OKUYUNUZ.....

1. Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz. Ayrıca, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz.

2. Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için Forum'un arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.

3. Yöneticiler her yazılan mesajı yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

4. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızda büyük harf kullanmayınız.

5. Konu başlıklarının, konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil ve kişiye özel gibi başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir ya da silinebilir.)

6. Forum'da yazılacak konular, ilgili bölümlere yazılmalıdır.

7. Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sadece üyelik almak için anlamsız ve karmaşık forum adları seçmek, imzalara siyasi ve dini amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır.

8. Forum içinde profilde ya da eklenmiş olarak din, politika, örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz! Ayrıca bu alanlar amacına uygun olarak kullanılmalıdır. Eğer bu kural çiğneniyorsa, üyenin kullandığı resim silinip, elinden resim koyma hakkı alınacaktır!

10. Forum ve Forum Yöneticilerine de kural dışı mail veya mesaj bırakmak kesinlikle yasaktır.

11. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yer aldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz!

12. Forum Yönetimi, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve forum'a girişini yasaklar. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile forumda yer aldığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir. Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar.

13. Bu forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla Profesyonel Kişiler tarafından fikir alışverişinde bulunulması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir.

14. Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forum'un veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

15. Forum kurallarına uymayan katılımcıların forum'a yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.

16. Forum'un resmi dili Türkçe'dir, uluslararası konuşulan dil olan İngilizce'nin kullanımı moderatörlerin iznine bağlıdır ve başka hiçbir dil kullanılamaz.

17. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) YASAKTIR. Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır!

18. Üyelerin verdiği adreslerde bulunan dosyalar veya resimler üyelik gerektirecek şekilde ise ve kullanıcılar üye olmadan bu bilgileri alamıyorsa ilgili linkler kural dışı değerlendirilir ve kaldırılabilir! Üyelerin forum dışarısından link ile verdikleri dosyalardaki içerikten dolayı site sorumlu tutulamaz, bu gibi linkler ve dosyalar eğer sorunlu yada zararlı ise bildirim üzerine kaldırılır.

19. Forum üzerindeki E-posta veya PM (ÖM) sistemini kullanarak ASLA ticari çıkar amaçlı mesaj GÖNDERİLEMEZ! Yönetim ticari olarak kullanım veya kural dışı kullanıma yönelik şikâyet aldığı veya gerekli gördüğü durumlarda PM'leri (Özel Mesajları) okuma ve gerekiyorsa yayınlama hakkına sahiptir.

20. Forum içerisinde illegal oyun, film, mp3, warez, crack vermek, bu tür içeriklerin bulunduğu sitelere link vermek ve konu olarak açmak kesinlikle yasaktır! (PM dahil)

21. Herhangi bir alanda kişileri, kurumları, kuruluşları veya devlet'i küçük düşürecek resim, yazı, alıntı vb. şeyler kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyeyi forumdan silme hakkımız saklıdır.

22. İmza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazılamaz!
23. Forumumuza eklenen bilgilendirme amaçlı yazınsal öğelerde (makaleler, tezler, araştırmalar…) ve etkinliklerde mutlaka kaynak belirtilmelidir. Ürün eğer kişinin kendi ürünüyse altına gerekli açıklayıcı ve tanımlayıcı bilgiyi eklemelidir. Yalnızca “ALINTIDIR” şeklinde herhangi bir kaynak belirtilmeden eklenen öğeler gerekli uyarı yapıldıktan sonra kaldırılacaktır.

24. Kullanıcıların konulardaki eklentileri indirmeleri için forum içerisinde en az 5 mesaj yazmış olmaları gerekmektedir. Öyle ki bir konu içindeki eklentiyi indirmek için aynı konu içerisine arka arkaya yazılan mesajlar silinecektir.

25.
Ramazan Hoca Dershanesi yukarıda belirtilen forum kurallarına aykırı davranış sergileyen kullanıcıların siteye erişim hakkını elinden alma ve kuralları istediği zaman değiştirme hakkını elinde saklı tutar.

NOT: BÜTÜN BU KURALLARA RAĞMEN, KURALLARI ÇİĞNEME KONUSUNDA ISRAR EDERSENİZ AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE KİBARCA UYARILIRSINIZ... :))))))))

Saygılarımızla…

YÖNETİM
Yeni Haberler:
Eski Haberler:

  JP-Bookmark